"K pravdě vede mnoho cest."

Srdce z kovu

25. listopadu 2016 v 17:59 | Storkyjednyholky
Srdce z kovu. Jen co jsem uviděla téma týdne, okamžitě se mi vybavila písnička Heart of Steel. Jasně, není to úplně srdce z kovu (srdce z oceli). Ale význam mi přijde dost podobný. Alespoň teda pro mě. Tady záleží, jak si to každý vyloží. V tom je krása slov. Každý je vnímá jinak, slova mohou potěšit..ale i ublížit.
Když se řekne srdce z kovu, představím si opravdu železné srdce v něčím těle. V těle někoho, kdo má smutný život nebo je zklamaný. Ať už z jakéhokoli důvodu. Těch je mnoho. Z mých zkušeností to může být třeba ne příliš radostný rodinný život, hádky s kamarády nebo třeba trable v lásce.
Troufnu si o sobě tvrdit, že i já mám třeba "srdce z kovu". Mám totiž pár vlastností, které nejsou zas až tak úplně dobré. Například dávám lidem, kteří si to nezaslouží, druhé šance. Nebo stavím štěstí druhých před to svoje. To se mnohdy fakt nevyplácí. Když někomu pomůžete nebo mu odpustíte a ten dotyčný se na vás vykašle a v podstatě vás jen využije, je vám to líto a cítíte se zrazeni. O to horší je, když vás takto využije někdo, koho máte strašně moc rádi, ale on na vás kašle. Nebo když to vypadá, že mezi vámi zapůsobila chemie..radujete se a pak vyjde najevo, že jste podle něj jen kamaradi. V tu chvíli jdou vaše sny a naděje úplně do háje. Cítíte se zrazení, opuštění, jste smutní. Chce se vám brečet. A tohle cítíte každý, každičký den. Časem to přejde..ale není to tím, že čas hojí rány. Prostě si na tu bolest zvyknete. A pokud tímto projdete, a budete stále schopni se na ostatní ve svém okolí usmívat, jste u mně ti borci, co mají srdce z kovu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 25. listopadu 2016 v 18:10 | Reagovat

Moc pěkně napsáno. Nechtěla bych mít takové srdce, že bych k sobě nikoho nepustila...

2 storkyjednyholky storkyjednyholky | 27. listopadu 2016 v 18:55 | Reagovat

Děkuji😃[1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama