"K pravdě vede mnoho cest."

Vzpomínky na ZŠ (část 2)

17. listopadu 2016 v 22:42 | Storkyjednyholky
Ahoj ve spolek!
Teď, díky státnímu svátku a zítřejšímu ředitelskému volnu, mám hooodně moc volnýho času, tak jsem se rozhodla sem přihodit další můj vymyšlený příběh. Je to též ze základky, tentokrát z 8. třídy. Tak snad se bude líbit. Usmívající se

TÉMĚŘ DOKONALÁ VRAŽDA
Budu Vám vyprávět příběh, který se odehrává v malém westernovém městečku. Jeho jméno není podstatné, snad jen byste měli vědět, že se mu někdy říká městečko záhad. Většina jeho dnešních obyvatel už ani neví proč. Avšak ti nejstarší obyvatelé to vědí. Každou noc, vždy o půlnoci, se na starém kolbišti zjevuje duch mladé dívky, která kohosi prosí, aby ji ušetřil. Kdysi dávno byla na tomto místě totiž zavražděna.
Stalo se to roku 1980, kdy se v městečku po dvaceti letech potkali dva nerozluční přátelé, Bill a Luke. Luke dostal nápad, že by se jejich dlouholeté přátelství mělo oslavit westernovou soutěží. Soutěž by byla dobrovolná, šlo by hlavně o dobrou náladu a zábavu. Mohlo by se jezdit na divokém býkovi, sledovat různá vystoupení a samozřejmě střílet. Sám šerif se dokonce nabídl, že bude jednotlivé soutěže uvádět.
Den před soutěží přijela do městečka Jane, Billova mladší sestra. Když se dozvěděla, že mezi soutěže patří i střílení, chtěla ho zkusit. Mělo to ale jeden háček. Neuměla střílet. Bill ji však něco naučil a brzy střílela vcelku dobře.
V tu chvíli nikdo z obyvatel městečka ještě netušil, že Luke je prolhaný zrádce. S Billem se kdysi kamarádili, ale pak se pohádali a neusmířili se. Když se po letech znovu potkali, nebo to náhodou, ale bylo to pouze součástí Lukeova plánu. Bill nic nezpozoroval, Luke se mu omluvil za hádka, kterou dávno způsobil a všechno se zdálo být v pořádku. Ale nebylo. Luke se spřáhl s praštěnými mafiány, kteří prodávali lidské mrtvoly. Na soutěži chtěl někoho zastřelit a vybral si Jane, protože uměla mnohem míň stříliet než on. Její tělo chtěl prodat do ciziny za velkou sumu peněz.
A už tu byl soutěžní den. Na řadu přišlo střílení. Luke si vybral za soupeře Jane, přesně jak měl v plánu. To se Billovi vůbec nelíbilo, šel proto za šerifem a objasnil mu celou situaci. Šerifovi na tom také něco smrdělo. Napadlo ho, že se Luke zapletl do něčeho špinavého, jen nevěděl do čeho. Šerifa nakonec něco napadlo a otočil se k Billovi. "Bille, byl bys schopný vystřelit na člověka?" Bill se zděsil. "Proč bych měl na někoho střílet? Ale kdybych musel, tak bych to nějak zvládl." "Nebudeš střílet jen tak po někom, ale na tvého povedeného kamarádíčka Luka", objasňuje šerif. "Proč zrovna po něm?", nechápe Bill. "Protože se chystá zastřelit tvou sestru!" Bill je jako v tranzu. "Jane?" Šerif se dopálí. "Máš snad nějakou jinou?! Radši sebou hoď, ať nepřijdeš pozdě!"
Bill se konečně probere a běží ke kolbišti. Přichází právě včas. Luke stojí naproti Jane, míří na ni svým koltem a ve tváři má pomatený, dokonce šílený výraz. Bill na něj zařve nejhorší nadávku, co zná, Luke se lekne a prst mu sjede po spoušti. Kulka letí. A našla svůj cíl. Janenino srdce. Jane klesá k zemi. Billovi se při pohledu na ni sevře srdce a oči zalijí slzami. Nejraději by k ní běžel, ale věděl, že se musí Lukeovi pomstít. Vrhne se na něj, oba padnou na zem a zmizí ve zvířeném prachu. Luke je slabší a Bill ho několika ranami lehce omráčí. Šerif, který přišel hned, jak uslyšel výstřel, Lukeovi nasadí pouta a odvleče ho za mříže.
Luke je po rvačce dlouho v bezvědomí, ale ten se z toho dostane. Avšak Jane je už navždy pryč.

Tohle je o trošičku delší příběh, než byl ten poslední a hlavně, je můj nejoblíbenější.
Pro dnešek všechno, tak zas někdy čágo bélo! Líbající
Storkyjednyholky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama